Yasam
Decra - Çatıder

Metal Kenet Çatı Sistemleri

Metal Kenet Çatı Sistemleri
Metal kiremitler alternatiflerine oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajları gibi özelliklerinden dolayı kenet çatı sistemleri çoğu insan tarafından güvenle tercih edilmektedir. Metal kenet çatı sistemleri günümüzde yapı sektörünün vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.

METAL KENET ÇATI SİSTEMLERİ

Kenet çatı alternatiflerine oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajları gibi özelliklerinden dolayı kenet çatı sistemleri çoğu insan tarafından güvenle tercih edilmektedir. Metal kenet çatı sistemleri günümüzde yapı sektörünün vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.

Günümüz teknolojik olanakları, doğanın bize sunmuş olduğu birçok malzemeyi daha işlevsel kullanma fırsatı vermektedir. Özellikle yapı tasarımlarında metalin kullanımı her geçen gün artmakta ve modern teknoloji ürünleri geleneksel sistemlerin yerini almaktadır.

Günümüzde Kenet Çatı Sistemleri son yıllarda tanınmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Fakat Metal kenet metal çatı sistemleri tarihte en sağlam ve ilk yapılan çatı sistemlerindendir. Örnek verecek olursak AYASOFYA nın çatısı kenet kaplamadır 600 yıldır da hiç aktığı görülmemiştir. Mimar Sinan ın bir çok eseri kenet kaplama sistemdir. Cami kubbelerinin tamir ve değişimi imkansıza yakın olduğu için kurşun kenet kaplama olarak yapılmaktadır.

Sağlamlığı ve çok şık görünümü sayesinde binalarda  fabrikalarda müstakil villalarda Metal Kenet Çatı Sistemleri tercih sebebi olmaktadır. Kenet çatı sistemleri ve kenet çatı detayları'ndan kısaca bahsetmek gerekirse ;


KENET ÇATI VE KENET KAPLAMA SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

 

- Boydan boya tek parça üretilmesi (eksiz)

- Montajı tamamlandıktan sonra üzerinde bir tek montaj vidası görülmez

- Kenetli birleşimi sayesinde mükemmel geçirmezlik sağlar

- Renk seçenekleri mevcuttur.

- Dışardan görünümü çok estetik ve şıktır

- Kasıtlı olarak bir darbe almadığı sürece çok uzun yıllar kullanılabilir


NEDEN METAL KENET SİSTEM?

 

- Sistem taşıyıcı konstrüksiyona kenet sistemi taşıyacak, ısıl genleşmeyi önleyecek klips bağlantı elemanları ile olacağından kaplama malzemesi üzerinde vida deliği oluşmaz.

- Metal delinmeden monte edildiğinden su sızdırma riski olmamaktadır.

- Sistem de çatı metal levhalarının birbirine kenetlenmesi dışında diğer tüm aksesuarlar(saçak ucu, dere birleşimi, mahya, alın vb.) birleşimde kenet sistem olmakta adeta çatıyı bohçalamaktadır.

- İstenilen boyda üretilmektedir. Yekpare ( dereden mahyaya kadar tekboy) eksiz kaplama yapılmaktadır. Bu sayede işçilik ve zaman açısından tasarrufludur.

- Konut gibi mimari tasarım çeşitliliği gösteren yapılarda özel üretim özel ve aksesuar çözümleri ile pratik uygulama imkanı sağlar.

 
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
Metal Kenet Çatı
5 124
© Birim İnşaat. 2016 tüm hakları saklıdır.
Pin
Eminel Sanayi Sitesi 1475. Sok. (Eski 692.Sok.) No: 15 İvedik Osb Yenimahalle / Ankara
+90 312 395 78 32 / +90 312 395 78 36
birim@biriminsaat.com.tr
FacebookTwitterİnstagramGoogle +
ankara web tasarım